Najważniejsze atrakcje w Heide-Parku. Czy warto jechać do tego niemieckiego parku?
Heide-Park to prawdziwy raj dla osób spragnionych
ekstremalnych wrażeń. Choć w parku nie brakuje atrakcji dla najmłodszych to
właśnie roller coastery są jego wizytówką. Stanowią niemal 20% wszystkich
znajdujących się w parku atrakcji. Przekonajcie się, jakich wrażeń można się po nich spodziewać.
Heide-Park – dojazd i podstawowe informacje
Heide-Park jest położony nieopodal miasteczka Soltau w północnej części Niemiec. Kompleks miał swoją inaugurację w 1978 r. Dawniej była to część rezerwatu przyrody Heidenhof. Leśny krajobraz otaczający park to oprócz roller coasterów jeden z jego największych atutów. Na środku założenia znajduje się duże, naturalne jezioro, gdzie można w spokoju odpocząć lub urządzić sobie piknik. W 1986 r. na jego brzegu pojawiła się Statua Wolności. To replika oryginalnej nowojorskiej rzeźby. Wykonano ją z okazji 100. rocznicy ustawienia statuy na Manhattanie. W inauguracji brał udział sam Ronald Reagan!
Obecnie park jest podzielony na 4 części:
- Zatoka piratów – znajdują się tu wszystkie atrakcje nawiązujące do opowieści o piratach.
- Transylwania – wizytówką tej strefy jest posępny zamek, umiejscowiony na wysokim wzgórzu wśród drzew.
- Kraina zapomnienia – to tu znajduje się Colossos – kultowy roller coaster, o którym piszemy szczegółowo w dalszej części artykułu.
- Dziki zachód – kraina wypełniona karuzelami i placami zabaw dla najmłodszych. Otworzono ją w 2008 r. podczas obchodów 30. urodzin parku.
Do wszystkich krain prowadzi część centralna zabudowana kamienicami, które nawiązują do tradycyjnej, saksońskiej architektury.
Najważniejsze atrakcje w Heide-Parku
W Heide Park nie trudno natknąć się grupy podekscytowanych, młodych ludzi, którzy przyjechali tu w jednym celu – chcą spędzić pełen wrażeń dzień przesiadając się z roller coastera na roller coaster. Oto kilka z najważniejszych tego typu atrakcji:
- Big Loop - Klasyk w Heide-Parku. Fantazyjny roller coaster z 4 inwersjami. Osiąga może nie zawrotną prędkość, bo 67 km ' h, ale wygląda bardzo imponująco!
- Colossos - Do momentu otwarcia kolejki Balder w szwedzkim parku Liseberg Colossos był uznawany za największy rollercoaster o konstrukcji drewnianej w Europie. Wciąż robi jednak ogromne wrażenie. Tor jest tak długi, że przejażdżka zdaje się nie mieć końca. To obowiązkowy punkt każdej wizyty w Heide-Park.
- Bobbahn - Rollercoaster przypominający tor bobslejowy. Jest on jednak nachylony pod takim kątem, że wrażenia są nieporównywalne większe od tych, do których przyzwyczajeni saneczkarze.
- Limit - Roller coaster z podwieszanymi siedzeniami. Wisząc swobodnie w powietrzu pasażerowie są przerzucani 5 razy do góry nogami na 3 różnych inwersjach.
- Krake - Pierwszy dive-coaster na terenie Niemiec. Nazwa i kontekst atrakcji nawiązują do pirackich opowieści o krakenie – potworze morskim przypominającym ogromną ośmiornicę. Nie dekoracje, a kierunek toru mają tu jednak największe znaczenie. Miejscami wagoniki poruszają się pod kątem 90°! Przejażdżkę kończy spektakularny zjazd do jeziora. Osobom, które planują odwiedzenie tej atrakcji radzimy więc, by zabrały ze sobą ubrania na zmianę.
- Flug der Dämonen - To jedna z najnowszych atrakcji w parku. Flug der Dämonen został otwarty w 2014, jako pierwszy wing coaster w Niemczech. Siedzenia nie są umiejscowione tuż nad torem, lecz na wysuniętych daleko poza jego granice skrzydłach. Tylko osoby o mocnych nerwach decydują się na tę przejażdżkę, mkniemy bowiem 100 km/h przez 5 inwersji!
Co lepsze? Weekend na kanapie przed telewizorem czy może ekstremalna zabawa w Heide-Parku? Od lewej, u góry: Colossos, Limit, poniżej od lewej: Big Loop i Flug der Dämonen
Łącznie w parku jest aż 9 roller coasterow. Do ekstremalnych atrakcji zalicza się też tor raftingowy Mountain rafting, wieżę swobodnego spadania Scream, obracający się wokół własnej osi bęben (Huracan) i wirującą karuzelę Lady Moon. Teraz już wiecie, dlaczego przyjeżdża tu tak wiele osób, które kochają adrenalinę.
Co z tymi, którzy, boją się roller coasterów?
Heide-Park nastawiony jest
na atrakcje ekstremalne. Nie oznacza to jednak, że osoby o słabszych nerwach
powinny omijać go z daleka.
W Heide-Park możemy pływać po jeziorze na gondoli (Käpt'ns
Törn), cofnąć się wspomnieniami do dzieciństwa
na karuzeli Nostalgie lub
skorzystać z okazji do krótkiej przejażdżki repliką Forda
T. Twórcy parku
zadbali też o to, by na terenie kompleksu znalazły się atrakcje ekstremalne w
wersji dla dzieci. Screamie to znacznie niższa od Scream
wieża swobodnego spadania. Mamy też Indy
Blitz - kolejkę górska bez inwersji. Do tego liczne karuzele, tory wodne
dla dzieci i pokazy z misiem Wumbo, który jest maskotką parku. Wizyta w
Heide-Park jest też okazją do rozkoszowania się urokliwym leśnym krajobrazem.
Możemy go zwiedzać pieszo lub z wagonu pociągu HP Ekspress.
Dlaczego wyjazd do Heide-Park to świetny pomysł na weekend?
Do niewątpliwych zalet Heide-Parku zalicza się również jego
dogodne położenie. Możemy tam z powodzeniem dojechać własnym autem. Ceny także
są bardzo przystępne jeśli skorzystamy z promocji na wejściówki do parku. Rezerwując bilety wstępu na portalu Parkmania.pl zapłacimy jedynie 130 zł
za jednodniowy bilet wstępu i 175 zł za dwa dni w parku!
Zorganizowanie kilkudniowej
wycieczki nie jest więc ani drogie ani zbyt skomplikowane. Można tam jechać
spontanicznie bez drobiazgowych planów. Wakacje wciąż trwają. Pogoda sprzyja
wyjazdom i aktywnym formom wypoczynku. Może warto więc kupić bilety do
Heide-Park, zatankować samochód do pełna i ruszyć za zachodnią granicę?
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.